DYO Rusya Fabrika

1990’lı yıllarda Türk boyaları olarak Rusya piyasasına ilk giren şirketlerin başında yer alan DYO markası, 1996 yılında Moskova'da kurulan %100 DYO iştiraki olan AO KEMIPEX firması ile faaliyetlerine devam etmektedir. 2010 yılında Krasnodar Şehri'nde açılan su bazlı inşaat boyaları üretim tesisi ile de 1422 m2 kapalı üretim alanında ve 1427 m2 kapalı depo alanı olmak üzere toplamda 3215 m2 kapalı alan, 4080 ton/yıl  üretim kapasitesi ile “Yaşar Holding” politikası çerçevesinde üretimini gerçekleştirmektedir.  
 
Fabrikamızda tüm boya üretimi uluslararası standartlara uygun olarak yüksek teknoloji ve işgücünde üretilmekte olup, kalite kontrol işlemi  laboratuvarda uluslararası ISO standartlarına göre düzenli olarak yapılmaktadır. 
 
DYO markalı ürünler endüstriyelden kişisel ihtiyaca kadar bir çok alana hitap etmektedir. Çalışma alanlarını sınırsız renk seçeneğinin olduğu inşaat, mobilya, otomobil, deniz, toz boyaları, coil coating, protektive olarak sıralayabiliriz. 

Şirket, yalnızca Rusya Federasyonu bölgesinde değil, diğer BDT ülkelerinde de satışlarına devam etmektedir. AO Kemipex firması satış ağını ve faaliyetlerini genişletmek için çeşitli pazarlama faaliyetlerini  yürütmektedir. Bayiler arasında ve perakende satış noktalarında seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca yerinde uygulamamalı denemeler DYO Akademisi'nden (Türkiye) gelen profesyoneller tarafından sağlanmaktadır. Her yıl Rusya Federasyonu sınırları içerisinde uluslararası ve bölgesel fuarlara katlanılmaktadır. Promosyon malzemeleri ile müşterilere destek sağlatılmaktadır. 
 
Şirketimiz, Rusya Ticaret ve Sanayi Odaları, Türkiye Ticaret Temsilciliği, Rusya'daki Federal kurumlar ve belediyeler ile aktif işbirliği içerisindedir. İnşaat şirketleriyle yürüttüğümüz sıkı çalışmalarla çok sayıda inşaat projesinde DYO markalı ürünler kullanılmaktadır. 
 
Her zaman müşterilerimizin ve bayilerimizin gereksinimlerine odaklanıp, siparişleri en kısa sürede yerine getiriyoruz. Teknik ekibimizle birlikte sorunları ve çıkan problemleri hızlı olarak çözüme kavuşturuyoruz. Güçlü bir marka olarak birçok sektöre başarılı çözümler sunduğumuz için gururluyuz.