Kurumsal

Sektördeki Öncü Rolümüz

DYO olarak hikayemiz 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi” ile başlıyor. Bu küçük dükkanda 1941’de başlayan boya imalatımız 1954 yılında Durmuş Yaşar ile oğulları Selçuk Yaşar ve Selman Yaşar tarafından İzmir'de açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile sektörün öncüsü olmanın gururunu yaşıyoruz.

“Boya”nın Önemi 

Bizim için boya, büyük bir tutku. Yaşam alanlarımızdaki duvarları renklendiren “Dekoratif Boyalarımız” aynı zamanda bu yüzeylerin yıllarca korunmasını sağlıyor. Evlerimizdeki beyaz eşyalardan denizlerdeki gemilere, geçtiğimiz yollardaki çizgilerden üretim tesislerindeki ekipmanlara kadar her türlü alan için geliştirilen “Endüstriyel Boyalarımız” ise bu yüzeylerin tüm dış koşullara karşı dayanıklılığını artırıyor. Kattığımız bu değerden dolayı, bulunduğumuz sektörden ve yaptığımız işten gurur duyuyoruz.

Sektör Çeşitliliğimiz

Ülkemizin her alanında boya ihtiyacını karşılarken, sektörümüzün de gelişimine katkı sağlıyoruz. Her biri uzmanlık gerektiren özellikli boyalarımızı, inşaat, mobilya, savunma sanayii, otomotiv, denizcilik, enerji sektörleri için hiç durmadan geliştiriyoruz. DYO Transocean, DYO Toz, DYO Protective gibi özellikli boylarımızın yanı sıra, yalıtım ve doymamış polyester reçineleri gibi uzmanlık gerektiren üretimlerimiz ile tüm sektörlerimize değer katıyoruz. Boya sektörünün tüm alt segmentlerinde üretim yapan Türkiye’nin tek şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz.

İnsan Odaklı Ürün ve Hizmetlerimiz

Kurulduğumuz günden beri her zaman çözüm odaklı çalışıyoruz. Çok farklı sektörlerden müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz ediyor, ürünlerimizi geliştiriyor ve onların çözüm ortağı oluyoruz. DYO, Dewilux, Casati, Dyotherm ve Klimatherm markalarımız ile farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik olarak 1.200 ürün, 3.500 ambalaj ve 60.000 farklı renk sunuyoruz. Sanayi boyaları çalışmalarımız kapsamında, otomotivden beyaz eşyaya, radyatörden döküme, TV üretiminden savunma sanayiine kadar Türkiye’ye, topluma ve müşterilerimize yüksek değer katan ürünler üretiyoruz. Dekoratif Boyalar sektöründe ise geliştirdiğimiz ve tüketicilerimize sunduğumuz insan odaklı ürünlerin yanında sağladığımız hizmetler de bizim için çok değerli. Satış öncesinde, sonrasında sunduğumuz teknik destek, gerçekleştirdiğimiz renk ve dekorasyon danışmanlık hizmetleriyle tüketicilerimizin mutluluğu için çalışmaya devam ediyoruz.

Bilim Odaklı Yaklaşımımız

Araştırmayı seviyoruz. Kuruluşu 1971’e dayanan, boya ve kimya sektörünün ilk Ar-Ge merkezi ünvanına sahibiz. DYO Ar-Ge Merkezi'mizin 2013 yılında kimya sektörünün en başarılı merkezi seçilmesinden gurur duyuyoruz. Bugün, Çiğli ve Gebze işletmelerimizde nanoteknoloji çalışmaları da gerçekleştirebilecek kapasitede iki Ar-Ge merkezimiz bulunuyor.

Sürdürülebilirliğe Verdiğimiz Değer

“Yarınlar İçin Değer” sürdürülebilirlik projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz, “Öğrenmeye Değer”, “Ustalığa Değer”, “Okullara Değer” temalı projelerimizle bilimsel veri ve temele dayanan sürdürülebilirlik uygulamaları yaratarak daha iyi bir gelecek inşa etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında 53 yıldır hayata geçirdiğimiz DYO Sanat Ödülleri organizasyonu ve mimarlarla olan işbirliklerimizle, toplumla beraber ve toplum için çalışmaya devam ediyoruz. 

Uluslararası Çalışmalarımız

Uluslararası anlamda güçlenmeye devam ediyoruz. Ürünlerimizi yurt dışındaki iş ortaklarımızla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunuyor, 40’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, Rusya Krasnodar Şehri'nde bulunan fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerimizle, Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarındaki etkinliğimizi korumaya devam ediyoruz.

Ekosistemimizle Kurduğumuz Güçlü İletişim

Kurulduğumuz günden beri çalışanlarımız, tüketicilerimiz, endüstriyel müşterilerimiz, bayilerimiz, ustalarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla kurduğumuz sağlam bağ, güçlü güven duygusu markamızın nesilden nesile aktarılmasını sağlamıştır. Bu duygu ile şirketimiz, bireylerin yürekten bağlı olduğu ve kendilerini ait hissettikleri bir topluluğa dönüşmüştür. DYO olarak; etik, dürüst, öncü ve lider duruşumuzla insanların hayatlarına uzun yıllar dokunmaya, yaşamlarını renklendirmeye devam ediyoruz.

Kurumsal Kimlik Rehberlerimiz